29 жовтня 2009 р.

На гору Кукул

І ще один фотозвіт з весняної подорожі Карпатами.

Маршрут походу: с.Ворохта - г.Кичера - г.Кукул - с.Воронєнка.На цей раз в гори вибралися серед ночі потягом Івано-Франківськ - Рахів, тому вже о 5 годині були у Ворохті. В селі вже починало світати, але гуцули ще спали.

Перше що цікаве потрапило на очі - стратегічний об'єкт - міст через р.Прут. Багато не фотографував, оскільки побоювався що "дядько з автоматом" не спить і тільки й чекає щоб відібрати у туристів фотоапарати :) Як виявилося, він спав, і напевне біля жінки, бо постова будка була порожня.
  На передньому плані старий не діючий, ще австрійський міст.

Навколишні гори ще в ранкових туманах.Дорога йшла через село поступово піднімаючись в верх.Через дві години ми нарешті залишили позаду останні хати і занурилися у свіжу зелень лісу.

Далі була довга дорога і бездоріжжя в напрямку мети. Декілька раз губили стежку і пробиралися хащами в пошуках останньої.

Близько 10:00 вийшли на східну сторону полонини Кукул. Прикро, але на жодній полонині, через які ми пройшли в той день, не пасли худобу. Всі пастуші споруди занепадають (якою ж нас тоді бринзою годують?).З хребта полонин Кукул відкрився чудовий краєвид на засніжений Чорногірський хребет.

А ось і ціль нашої мандрівки - Гора Кукул 1539 м.По хребту рухатися вже набагато легше і тому перехід на вершину і назад багато часу не займає.

На західній стороні полонини Кукул знаходиться ціле пастуше містечко.Вид на полонини Кукул та Григорянка з вершини гори Кукул.На хребті ще місцями можна було зустріти сніг, довкола якого цвіли крокуси.

Потім був довгий поступовий спуск по хребту у напрямку с. ВоронєнкаВ "низи" весна приходить скоріше і тут все набагато зеленіше ніж на хребті.Близько 16:00 ми вже, в очікуванні потяга, попивали пиво на станції Воронєка.

Находилися добряче, але воно було того варте!

3 коментарі:

tivasyk сказав...

щось світлини не вразили... окрім однієї чи двох приємних. давай ще =)

fuxx сказав...

Пошукаю що ще є. Тепер, через деякий час, зможу по іншому глянути на фотки і може віднайду цікаве.

Inessa Kataeva сказав...

А трека нет?